شماره خبر : 372
   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱
نسخه چاپی : 
عنوان خبر:
افزایش ۳۲۵۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی و ۱۶۰۰ کیلومتر خطوط برق قدرت
 
 

مصطفی رجبی مشهدی افزود: در بخش مدیریت مصرف امسال حدود ۳ هزار و ۸۷۴ مگاوات از پیک تابستان را کاهش دادیم و مدیریت مصرف از نوع پایش‌پذیر، قابل اتکا و با هماهنگی روزانه دیسپاچینگ و شرکت‌های توزیع برق انجام شد.

وی، عدم خاموشی گسترش یافته طی ۱۶ سال متوالی در شبکه برق کشور را برآیندی از تلاش جمعی مجموعه برق کشور عنوان کرد که باعث شد این صنعت پر افتخار حداقل ۱۲ کشور اروپایی، آمریکا و دیگر کشورها که طی ۳ تا ۴ سال اخیر با خاموشی گسترش یافته (Blackout) روبرو شدند را به لحاظ کلیدی‌ترین شاخص پیشرفت و توسعه بخش برق یعنی امنیت و پایایی شبکه، پشت سر بگذارد.

سخنگوی صنعت برق در تبیین اقدامات صنعت برق در سال رونق تولید اظهار داشت: ما توانستیم در سال جاری به‌رغم تحریم‌ها ۱۰۰هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی را تعمیر و ۳ هزار و۲۵۰ مگاوات نیروگاه جدید به همراه ۱۰ هزار مگاولت آمپر ترانسفورماتور قدرت و ۱۶۰۰ کیلومتر شبکه انتقال را وارد مدار بهره‌برداری کنیم.

رجبی‌مشهدی افزود: در بخش مدیریت مصرف امسال حدود ۳ هزار و ۸۷۴ مگاوات از پیک تابستان را کاهش دادیم و مدیریت مصرف از نوع پایش‌پذیر، قابل اتکا و با هماهنگی روزانه دیسپاچینگ و شرکت‌های توزیع برق انجام شد.

به گزارش «انرژی امروز» از ووزارت نیرو، وی با اشاره به پرداخت بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی صنعت برق به پیمانکاران، از تلاش شرکت توانیر برای مدیریت دارایی در بخش‌های انتقال و فوق توزیع خبر داد و گفت: در این خصوص ابتکارات زیادی از جمله استفاده از حداکثر ظرفیت تجهیزات فرسوده برای کار در دمای مجاز در شرکت برق منطقه‌ای تهران، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در برق منطقه‌ای گیلان با جابه‌جایی ۱۶ ترانسفورماتور قدرت و استفاده از سوپر هادی‌ها در برخی شرکت‌ها، انجام شده است.