شماره خبر : 349
   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱
نسخه چاپی : 
عنوان خبر:
آغاز اجرای بتن‌ریزی نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر
 
 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از آغاز عملیات اجرایی بتن‌ریزی نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر تا یک ماه دیگر توسط روس‌ها خبر داد و گفت: تکمیل نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر به ۱۰ میلیارد دلار بودجه نیاز دارد در حالی که پروژه‌ای با این حجم سرمایه‌گذاری در هیچ وزارتخانه‌ای دنبال نمی‌شود.

 

سکینه الماسی از حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و دیگر مسئولان این سازمان در کمیسیون متبوعش به منظور ارائه گزارش درخصوص آخرین وضعیت فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشور خبر داد.

 

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به گفته صالحی پیشرفت خوبی در زمینه تکمیل نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر صورت گرفته و خوشبختانه به مرحله بتون‌ریزی رسیده است، درواقع عملیات اجرایی بتن‌ریزی نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر تا یک ماه دیگر توسط روس‌ها آغاز می‌شود.

 

تکمیل نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر به ۱۰ میلیارد دلار بودجه نیاز دارد

 

الماسی با بیان اینکه تکمیل نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر به ۱۰ میلیارد دلار بودجه نیاز دارد، اضافه کرد: پروژه‌ای با این حجم سرمایه‌گذاری در هیچ وزارتخانه‌ای دنبال نمی‌شود بنابراین ساخت نیروگاه ۲ و ۳ اتمی بوشهر بزرگترین پروژه کشور به لحاظ حجم سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید.

 

نیروگاه اتمی بوشهر نزدیک به ۱۰۰۰ مگاوات برق تولید می‌کند

 

وی با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر نزدیک به ۱۰۰۰ مگاوات برق تولید می‌کند، افزود: مسئولان سازمان انرژی اتمی درخواست کردند از طریق رایزنی وزارت نیرو و کمیسیون انرژی، حداقل ۲۰درصد قیمت برق خریداری شده از آن‌ها توسط وزارت نیرو به «نرخ صادراتی» محاسبه شود تا بتوانند از طریق منابع بدست آمده ساخت نیروگاه را سرعت دهند.

 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه در جلسه با مسئولان سازمان انرژی اتمی درخصوص غنی‌سازی اورانیوم، فعالیت سازمان انرژی اتمی و فعالیت سایت‌های اتمی نیز توضیحاتی داده شد، اظهارکرد: در نهایت از کمیسیون انرژی جهت بازدید از سایت‌ها، همکاری و فکری و کمک برای پیشرفت کارها دعوت شد.