شماره خبر : 350
   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱
نسخه چاپی : 
عنوان خبر:
ملاحظات فنی، امنیتی و محیط زیستی دلیل خروج آب هورالعظیم است
 
 

وزیر نیرو می‌گوید: تالاب هورالعظیم با توجه به مجموعه ملاحظات فنی، امنیتی و محیط زیستی هنوز خروجی دارد اما درعین حال وزارت نیرو به مسئله ادامه خروج آب از تالاب هورالعظیم نظارت می‌کند.

 

رضا اردکانیان درخصوص انتقاد برخی از نمایندگان مبنی بر ادامه سرازیر شدن آب تالاب بین‌المللی هورالعظیم به سمت عراق با وجود گذشت چندین ماه از سیل، گفت: به برکت بارش‌های چند ماه اخیر حدود ۵۰ تالاب بزرگ کشور از ۴۰ تا ۱۰۰درصد آبگیری شدند که تالاب هورالعظیم در دشت‌آزادگان نیز تا ۹۰درصد آبگیری شده است.

 

وی ادامه داد: تالاب هورالعظیم با توجه به مجموعه ملاحظات فنی، امنیتی و محیط زیستی هنوز خروجی دارد اما در عین حال وزارت نیرو به مسئله ادامه خروج آب از تالاب هورالعظیم نظارت می‌کند.

 

چندی پیش رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان و نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس نسبت به ادامه سرازیر شدن آب تالاب بین‌المللی هورالعظیم به سمت عراق انتقاد کرده و گفته است: هورالعظیم هنوز به سمت عراق سرازیر می‌شود، در حالی که قرار بود این کار در زمان سیلاب صرفا تا زمان رفع خطر انجام شود، اما هنوز جلوی آن را نگرفته و هورالعظیم در حال خالی شدن است و در مقابل تالاب‌های عراق احیا شدند.