شماره خبر : 340
   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۸
نسخه چاپی : 
عنوان خبر:
نشست‌ سمن‌، سرمایه اجتماعی و تدبیر آب و انرژی برگزار می‌شود
 
 

نشست‌ سمن‌، سرمایه اجتماعی و تدبیر آب و انرژی با هدف فراهم کردن بستر همکاری نهادی بین دولت و نهادهای مدنی در حوزه آب و برق روز چهارشنبه در وزارت نیرو برگزار خواهد شد.

 

روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه در اولین نشست از سلسله نشست‌های سمن‌ها، سرمایه اجتماعی، نظام تدبیر آب و انرژی، علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت و رضا اردکانیان وزیر نیرو سخنرانی خواهند کرد.

در این نشست همچنین محمد فاضلی رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو و اسکندر امیدی‌نیا معاون اموزشی و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست سخنرانی خواهند داشت.

اولین نشست از این سلسله نشست‌ها به موضوع شناخت بررسی الزامات و چالش‌ها و راهکارهای همکاری وزارت نیرو و سمن‌ها خواهد پرداخت.

آسیب‌شناسی تاریخچه رابطه نهادی وزارت نیرو و تشکل‌های مردم نهاد، تشخیص درست و واقع‌بینانه انتظارات و ظرفیت‌های نهادی تشکل‌های مردم‌نهاد و وزارت نیرو، تبیین درست مسئله و ترسیم چشم‌انداز و اهداف مشترک در حوزه آب و انرژی، فراهم کردن زمینه ارتباط موثر میان سمن‌ها و وزارت نیرو و ارتقای ظرفیت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های مشترک در جهت نیل به اهداف مشترک ترسیم شده، از جمله اهداف برگزاری این نشست عنوان شده است.