شماره خبر : 317
   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۱۷
نسخه چاپی : 
عنوان خبر:
آمادگي نيروگاه رامين اهواز برای توليد پايدار برق خوزستان
 
 

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ناصر محمدی" افزود: نیروگاه رامین با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان خود توانست با تولید پایدار انرژی برق به‌ویژه در تابستان طاقت‌فرسای سال ۹۷ نقش مهمی در خدمت‌رسانی به مردم ایفا نماید و هم اکنون نیز با تقويت واحدهاي نيروگاهي عزم خود را به‌منظور حفظ و تقویت روند تولید این انرژی حیاتی در سال ۹۸ جزم نموده است.
وی، نگهداری اصولی و بهره‌برداری مناسب از واحدهای نیروگاه رامین را مهم‌ترین رویکرد این نیروگاه دانست و اظهار کرد: اقدامات اصلاحی و تعمیراتی اخیر می‌تواند نویدبخش استمرار خدمت‌رسانی و رونق تولید این نیروگاه در سال ۹۸ به‌ویژه در تابستان و پیک برق آتی باشد.
مدیرعامل نیروگاه رامین با اشاره به گرمای بی سابقه تابستان سال ۹۷ و افزایش چشمگیر مصرف انرژی برق، نقش این نیروگاه در تولید انرژی و خدمت‌رسانی مستمر به مردم را اثرگذار و حیاتی دانست.
محمدی با اشاره به رویکرد این نیروگاه طی سال‌های اخیر در تحقق اقتصاد مقاومتی، تعمیرات اساسی واحدهای ۳۰۵ مگاواتی که دارای پیچیدگی و حساسیت بالایی است را یکی از مهم‌ترین دستاوردها و اقدامات کارکنان این نیروگاه دانست و از پتانسیل مهندسی و آمادگی فنی این نیروگاه جهت همکاری و خدمت‌رسانی به سایر صنایع و نیروگاه‌های کشور خبر داد.
وی با اشاره به بازسازی، ساخت قطعات و تجهیزات نیروگاهی، اجرای طرح‌های تکمیلی و بهسازی تجهیزات و سیستم‌های فنی توسط متخصصان این نیروگاه گفت:
تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴ و بازسازی کلیدخانه واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره یک نیروگاه رامین در اسفند سال گذشته که در سریع‌ترین زمان ممکن توسط کارکنان این نیروگاه انجام شد، نمونه‌ای از توانمندی متخصصان داخلی به‌شمار می‌آید.
شایان ذکر است، نیروگاه رامین اهواز با شش واحد تولیدی و مجموع ظرفیت 1850 مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور و تامین‌کننده حدود 40 درصد برق مورد نیاز استان خوزستان است که نقش مهمی در پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.