شماره خبر : 335
   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۷
نسخه چاپی : 
عنوان خبر:
چهارمین همایش بزرگ خورشیدی نیروگاه‌های خورشیدی
 
 

چهارمین همایش بزرگ خورشیدی نیروگاه‌های خورشیدی ۴-۵ تیرماه امسال در تهران برگزار می‌گردد. این همایش با همکاری ارگان‌های دولتی و خصوصی فعال در این زمینه برگزار شده و به موضوعاتی نظیر مراحل کامل اخذ مجوز‌های خریدتضمینی برق PPA، شرایط سرمایه گذاری و سودآوری نیروگاه ها، تامین تجهیزات، تسهیلات بانکی، استاندارد‌های فنی نصب و اتصال به شبکه برق، تعمیرات و نگهداری و... می‌پردازد. برگزاری ۴ کارگاه تخصصی در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی و تور بازدید از نیروگاه خورشیدی بزرگ از جمله برنامه‌های جانبی این رویداد است.

سرویس انرژیهای تجدیدپذیر: چهارمین دوره همایش نیروگاه‌های خورشیدی با رویکردی تخصصی به مسائل فنی و سرمایه گذاری، ۴-۵ تیرماه ۹۸ با حمایت و همکاری ارگان‌ها و سازمان‌های متولی در این حوزه برگزار خواهد شد. 

این رویداد فرصتی استثنائی برای ایجاد ارتباط و شبکه سازی میان سرمایه گذاران و فعالان نیروگاه‌های خورشیدی در ایران خواهد بود و میزگرد تخصصی انتقال تجربه احداث نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ که با حضور مدیران و سرمایه گذاران چندین نیروگاه بزرگ احداث شده برگزار می‌گرد می‌تواند شرکت کننده‌ها را به خوبی با چالش‌های سرمایه گذاری و احداث این نیروگاه‌ها آشنا نماید.

برای اولین بار در ایران تور بازدید از نیروگاه خورشیدی بزرگ برنامه ریزی شده است که این بازدید و توضیحات فنی ارائه شده می‌تواند بعنوان کلاس آموزشی به سرمایه گذاران، پیمانکاران و ... اطلاعات فنی و اجرایی خوبی را ارائه دهد.

 

سال گذشته بیش از ۴۵۰ نفر در همایش و کارگاه‌های جانبی آن شرکت کردند و پیش بینی می‌شود امسال نیز با استقبال بالایی مواجه شود.

 

در حاشیه این همایش چهار کارگاه تخصصی با موضوعات زیر برگزار می‌گردد:

 1. کارگاه تخصصی “اتصال به شبکه نیروگاه‌های خورشیدی با آموزش کاربردی نرم افزار Digsilent” - (۲ و ۳ تیرماه ۹۸)
 2. کارگاه “طراحی و نصب عملی نیروگاه خورشیدی” بامونتاژ کارگاهی سیستم خورشیدی (دوره اول ۲-۳ تیرماه ۹۸ و دوره بعدی ۶-۷ تیرماه ۹۸)
 3. کارگاه تخصصی “طراحی سیستم الکتریکال، حفاظتی و ارتینگ نیروگاه خورشیدی بزرگ”– (۶ تیرماه ۹۸)
 4. کارگاه “آموزش نرم افزار ۶ PVsyst” و شبیه سازی چند نیروگاه خورشیدی در ایران- (۷ تیرماه ۹۸)

سرفصل‌های کلی همایش:

 • تشریح مراحل کامل اخذ مجوز خرید تضمینی برق PPA نیروگاه‌های خورشیدی
 • تحلیل اقتصادی، بررسی سودآوری و نرخ بازگشت سرمایه نیروگاه‌ها سال ۹۸
 • تامین مالی و نحوه دریافت اخذ وام و تسهیلات بانکی نیروگاه‌های خورشیدی
 • بررسی استاندار‌های فنی داخلی و بین المللی احداث نیروگاه‌های خورشیدی
 • معرفی انواع پنل‌های خورشیدی، نصب و بهره برداری و شرایط مهم در خرید
 • بررسی فنی- اقتصادی احداث نیروگاه‌های محدود به ظرفیت انشعاب در ایران
 • نگهداری، تعمیرات و بازرسی دوره‌ای تجهیزات مختلف نیروگاه‌های خورشیدی

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاع از جزئیات بیشتر به آدرس www.ir-solar.com مراجعه نمایند و یا با شماره تماس‌های ۰۲۱۶۶۱۲۲۹۳۹ و ۰۲۱۶۶۹۰۳۱۴۴ تماس بگیرند.