شماره خبر : 365
   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۹
نسخه چاپی : 
عنوان خبر:
نیروگاه رامین دوباره دادگاهی شد...
 
 

ه گزارش برق نیوز، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، نیروگاه رامین را یکی از عوامل آلودگی هوای اهواز در هفته‌های اخیر دانست و گفت: پرونده این نیروگاه به دلیل استفاده از سوخت مازوت و آلودگی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

محمدجواد اشرفی  بیان کرد: قطع سهمیه گاز و سوزاندن مازوت در نیروگاه رامین هیچ توجهی ندارد و سازمان حفاظت محیط زیست به هیچ وجه موافق استفاده مازوت در نیروگاه‌ها به ویژه نیروگاه رامین نیست.

وی تصریح کرد: اهواز به دلیل احاطه شدن با فلر‌های نفتی (مشعل‌های نفت) توان تحمل آلودگی‌های بیشتری را ندارد و وزارت نفت باید گاز موردنیاز را از طریق نیروگاه‌های سایر استان‌ها جبران کند و یا تولید برق را کاهش دهد.

اشرفی اضافه کرد: گزارش نیروگاه رامین به دادستان ارایه شده و این صنعت دوباره در فهرست صنایع آلاینده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به شرایط پایداری هوای اهواز و چند شهر خوزستان در ۲ روز گذشته گفت: وجود عوامل آلاینده در هوا، همچنین رطوبت بالا و حاکم شدن شرایط پایدار و پدیده وارونگی دما باعث تشدید آلاینده‌ها در این روز‌ها شده که تعطیلی مدارس در روز سه شنبه در چهار شهر این استان را به دنبال داشته است.

اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ۲۶ آبان از آغاز مصرف سوخت فسیلی مازوت در ۲ واحد از نیروگاه رامین، خبر داده بود.

ابول‌پور مدیرعامل شرکت گاز خوزستان نیز پیش از این گفته بود: نیروگاه‌های رامین، خرمشهر، شهدای بهبهان و افق ماهشهر با محدودیت مصرف گاز روبه رو هستند و قطع گاز در این نیروگاه‌ها به صورت نوبت‌بندی اجرا می‌شود و به جای آن به نیروگاه‌های دوگانه‌سوز سهمیه مازوت داده می‌شود.